Βαριά σημεία για satanelli, blitz και Monopoly 2-3

Φωτογραφία: Federico Antonellis

Το Μονοπώλιο και η Φότζια έρχονται στην πρόκληση των Ενετών από διαφορετικά και εντελώς αντίθετα μονοπάτια σε σύγκριση με αυτό που είχε προβλεφθεί στην αρχή του πρωταθλήματος. Πέρυσι οι γλάροι κατέκτησαν την τρίτη θέση στην κατάταξη, φέτος τα γεγονότα μιλούν για μια σαφή εμπλοκή της ομάδας. Ο Rossoneri του κ. Marchionni είναι η δεύτερη ομάδα στην κατάταξη όσον αφορά την απόδοση τις τελευταίες 10 ημέρες και αρχικά η ομάδα ήταν από τις πιο δημοφιλείς στις τελευταίες θέσεις.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν γεμάτο γκολ, η πρόκληση ξεκλειδώθηκε σε έναν αγώνα 5 ‘. Ο Curcio είναι καλός να πάρει ένα ελεύθερο λάκτισμα, η μπάλα έρχεται με δύναμη κεντρικά και μετά την αναπήδηση της μπάλας, συμπιέζει τον Menegatti. Η Monopoli παραμένει στο παιχνίδι, αλλά ο Foggia φαίνεται πιο ρεαλιστικός … παρόλο που στο 13 ‘ο Curcio κάνει φάουλ στον Paolucci στην περιοχή του πέναλτι και ο διευθυντής του αγώνα παραδέχεται ένα πέναλτι για τους οικοδεσπότες: Ο Mercadante εισάγει τον εαυτό του και ωθεί τον Fumagalli στο στόχο. Μια συνεχής μονομαχία στην πτέρυγα μεταξύ Κολόμπο και Ζαμπατάρ, ο ανταγωνισμός στη μέση του γηπέδου αυξάνεται επίσης με μια σειρά φάουλ. Στο 26 ‘ο Fumagalli σώζει το αποτέλεσμα στην ανάπτυξη του κόρνερ, αλλά στη συνέχεια το satanelli φτάνει στο γκολ 2: 1 Ο Samele, πρώην νεαρός Foggie, ο οποίος προβλέπει τον Gavazzi στην υπηρεσία του Tezzer και η μπάλα καταλήγει στο δίχτυ. Ο Σατανέλι δίστασε, αλλά κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι το 33ο λεπτό και βρήκε ισοσταθμιστή στο 42ο λεπτό χάρη σε ένα πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής για μια θεαματική παραμονή στην περιοχή Zambatara εναντίον του Κολόμπο. Το συνηθισμένο Curcio εμφανίζεται που πυροβολεί με δύναμη και στο μισό ύψος ποινή που ο Menegatti δεν μπορεί να αναχαιτίσει. Ο Giosa έφτασε κοντά στο πλεονέκτημα ενός γκολ μετά το σερβίς του Lombard, μετά τον οποίο ο διαιτητής καθόρισε το τέλος των πρώτων 45 λεπτών.

READ  Μας έκανε περήφανοι. Τα νεαρά Αυστραλιανά Ελληνικά Γάντια Elene παραδίδουν το OAM

Μια περίεργη επιλογή πράσινου και λευκού που αντικαθιστά αμέσως τον τερματοφύλακα στο δεύτερο ημίχρονο, μέσα από τον Olivet για τον Menegatti. Στα πρώτα λεπτά ο Kalombò προσπαθεί να κάνει μια πολύ κακή βολή από το εξωτερικό, αλλά παρά το ότι οι γλάροι φαίνονται πιο βαρετοί και μπερδεμένοι από ό, τι στην πρώτη φατρία. Μεγάλη πτώση στο ρυθμό του παιχνιδιού σε σύγκριση με το πρώτο ημίχρονο και λιγότερες πιθανότητες να σκοράρει γκολ. Στο 76ο λεπτό, η Ρόκα άγγιξε το γκολ περιμένοντας τον τερματοφύλακα στην έξοδο, και στη συνέχεια και πάλι στο 86ο λεπτό έδωσε τη νικηφόρα βοήθεια στον Γκαρόφαλ, ο οποίος έφερε τον Βενετό στο 2-3. Στα 90 ‘η Αρένα βγήκε από τις τάξεις του Μονοπωλίου. Ο διαιτητής σφυρίζει στο τέλος του αγώνα μετά από 5 λεπτά ανάκαμψης.

Άλλη μια νίκη για τον satanelli που είναι σήμερα πέμπτος στην κατάταξη, σημειώνοντας 24 πόντους σε 15 παιχνίδια Ο προπονητής είναι ικανοποιημένος με τους ανθρώπους του και θα κάνει το μεγαλύτερο μέρος του διαλείμματος για να προετοιμαστεί για τον τελευταίο αγώνα της εκατονταετίας εναντίον του Paganese (23 Δεκεμβρίου 17:30) Ο Curcio βρίσκεται στην τρίτη θέση ανάμεσα στους κορυφαίους σκόρερ μετά τους Cianci del Potenza και Partipilo della Ternana.

Πίνακας αποτελεσμάτων

Μονοπώλιο – Φότζια 2-3
5 ‘και 43’. Curcio (ομίχλη), 15 ‘Mercadante (Δευτέρα), 30’ Samele (Δευτέρα), 86 ‘Garofalo (ομίχλη)

Monopoli (3-5-2): Menegatti (46 ‘Pozzer); Πωλήσεις, Giosa, Mercadante; Tazzer (82 ‘Arena), Lombardo, Vassallo (64’ Guiebre), Paolucci, Zambataro; Samele (64 ‘Santoro), Starita (76’ Marilungo)

Διαθέσιμο: Oliveto, Bastrini, Fusco, Arlotti, Antonacci, Nina, Rimoli

Όλα: Επιστήμη

Foggia (3-5-1-1): Fumagalli; Δαχτυλίδια, Gavazzi, Del Prete; Κολόμπο (63 ‘Di Masi), Vitale (76’ Garofalo), Salvi (76 ‘Morrone), Rocca, Di Jenno; Curcio (85 ‘Baldé), D’Andrea (76’ Dell’Agnello)

READ  Το NetTV Plus μεταδίδει το Ελληνικό Premier League σε συνεργασία με τη Nova | Συνδρομητική τηλεόραση | Νέα

Διαθέσιμο: Vitali, Galeotafiore, Germinio, Raggio Garibaldi, Lucarelli, Aramini, Pompa

Όλα: Marchionni

Διαιτητής: Francesco Carrione του Castellammare di Stabia

1ος βοηθός: Luca Feraboli από τη Μπρέσια

2 ′ Βοηθός Alessandro Maninetti από το Lovere

Τέταρτος αξιωματικός: Gino Garofalo του Torre del Greco

Αμμωνίτες: 16 ‘Paolucci (Δευτέρα), 30’ Samele (Δευτέρα), 57 ‘Del Prete (ομίχλη), 60’ Salvi (ομίχλη), 84 ‘Arena (Δευτέρα)

Espulsi: 90 ‘Arena (Δευτέρα)