Η Ισπανία πραγματοποίησε τον αγώνα εναντίον της Ελλάδας στον εναρκτήριο αγώνα των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Ο Άλβαρο Μοράτα από την Ισπανία γιορτάζει τον στόχο του. (Φωτογραφία από τον Pablo Murano / BSR / Getty Images)

Πρώην πρωταθλητές Ισπανία Πραγματοποιήθηκαν στο A. 1-1 Σχεδιάστε με Ελλάδα Κατά το άνοιγμα τους Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 Τα πλέι οφ της Πέμπτης με τον επισκέπτη να κερδίζει πόντο από μια αμφισβητούμενη ποινή.

Η Ισπανία, με επικεφαλής τον Luis Enrique, κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο στη Γρανάδα, καθώς ο επιθετικός της Γιουβέντους, Alvaro Morata σκόραρε με το αριστερό του πόδι στο 33ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο βετεράνος αμυντικός και ο αρχηγός Sergio Ramos αντικαταστάθηκε από τον Enigo Martinez, αλλά ο παίκτης του Athletic Bilbao έκανε λάθος στον ισοσταθμιστή μία ώρα αργότερα.

Ωστόσο, θα μπορούσε να θεωρήσει τον εαυτό του άτυχο καθώς τιμωρήθηκε καλά από τον Ιταλό διαιτητή Μάρκο όταν ο γλίστρησός του τραυματίστηκε.

Ο αρχηγός της Ελλάδας Αναστάσιος Πακασίτα έφτασε με αυτοπεποίθηση στο πέναλτι για να κερδίσει έναν σκληρό αγώνα στο δεύτερο ματς της ομάδας.

Ο Μοράτα είχε μια ευκαιρία αργά να κερδίσει τον αγώνα, αλλά κατευθύνθηκε κατευθείαν για τον Έλληνα τερματοφύλακα.