Μονοπώλιο (βίντεο και ειδήσεις)

Ο αγώνας. Ο Φότζια πήρε αμέσως το προβάδισμα στο 5 ‘από ένα ελεύθερο λάκτισμα από 30 μέτρα που χτυπήθηκε από τον Κουρτσί, και επίσης ευνοήθηκε από την απροσεξία του Μενεγάτι.

Στα 13 ‘ο Pacioci προσγειώθηκε στην περιοχή του πέναλτι Curcio, από έντεκα μέτρα μακριά ο Mercadante, ο οποίος δεν έκανε λάθος να πατά αμέσως 1-1 πίσω από τον Fumagalli.

Στο 26ο λεπτό, η γωνία της Λομπάρντ στάλθηκε στο τέρμα, και ο Φουμαγκάλι από την αντίθετη πλευρά αναπήδησε στη γωνία. Στο 29ο λεπτό, ο Μονοπόλι πήρε το προβάδισμα: ένα υπέροχο παιχνίδι από τον Starite, ο οποίος με το σουτ του Samele, μια καλή πρόβλεψη για την άμυνα και την υπογραφή του πρώτου του γκολ μεταξύ των επαγγελματιών. Στα 41 ‘ένα πέναλτι για τον Φότζια μετά την ανατροπή του Κολόμπο από τον Ζαμπάταρ. Ο Curcio φεύγει από το γήπεδο και σημειώνει 2-2 χωρίς λάθος. Στο 44ο λεπτό, η Μονοπόλι είναι πάλι κοντά στο πλεονέκτημα: Ο Λομπάρντο έκανε ένα ελεύθερο λάκτισμα προς τον Γιόσα, ο οποίος χτύπησε το δίχτυ με το κεφάλι του, αλλά ο Φουμαγκάλλι αρνήθηκε θαυματουργά με τα πόδια του. Οι ομάδες είναι στο 2-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η πρώτη καλή ευκαιρία για το πράσινο και το λευκό έρχεται στο 25ο λεπτό από ένα ελεύθερο λάκτισμα του Λομπάρντο και τελειώνει ακριβώς δίπλα στο γκολ. Το γκολ της Φότζια ήρθε στο 41ο λεπτό, και ο Γκαροφάλο έδωσε ένα σταυρό από τον Ντι Τζέννο. Στον τελικό, το δεύτερο κίτρινο στην Αρένα φτάνει σε λίγα λεπτά, και το πράσινο και το λευκό στο 10. Η τελευταία μπάλα στα 49 ‘, το κεφάλι του Σαντόρο στο δίχτυ μπλοκαρίστηκε από τον Φουμαγκάλλι. Ο αγώνας τελειώνει 2-3.
Η ανάκαμψη του 11ου παιχνιδιού Avellino-Monopoli παίζεται την Τετάρτη στις 15:00.

READ  Cavese, κοινά προβλήματα στην περιοχή του γκολ: Maiuri, "πολύ νευρικό μετά το 1-0"

SERIES C GROUP C 2020/21 – ΗΜΕΡΑ ΑΓΩΝΑΣ 15
ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020 – 5:30 μ.μ.
VITO SIMONE VENEZIANI STADIUM – ΜΟΝΟΠΟΛΙΑ

ΜΟΝΟΠΟΛΗ-ΦΟΓΓΙΑ 2-3
ΔΙΚΤΥΑ: 15 ′ εξέδρα. Έμπορος, 29 ′ Samele (M); 5 “και 43” εξέδρα. Curcio, 41. Garofalo (Δ)

ΑΡΧΕΙΟ ΦΟΓΓΙΑ ΜΟΝΟΠΟΛΗ 2016

SS MONOPOL 1966 (4-3-1-2): 22 Menegatti (1ο 12 Pozzer); 31 Tazzer (36’st. 5 Arena), 15 πωλήσεις, 14 Giosa, 3 Mercadante; 26 Lombardo, 25 Vassallo (19ο 29 Guiebre), 11 Zambataro; 10 Paolucci; 7 Starita (31.’18. Marilungo), 23. Samele (19.’28. Santoro). Όλα: Επιστήμη. Διαθέσιμο: 1 ελαιώνας 13 Bastrini, 16 Fusco, 17 Arlotti, 19 Antonacci, 24 Nina, 27 Rimoli.
FOOTBALL FOGGIA 1920 (3-5-2):
1 Fumagalli; 5 δαχτυλίδια, 4 Gavazzi, 18 Del Prete; 19 Κολόμπο (17ο 6 Di Masi), 3 Vitale (30ο 21 Garofalo), 17 Salvi (30ο Morrone 30), 33 Rocca, 23 Di Jenno; 10 Curcio (39’st 32 Balde), 11 D’Andrea (30’9 9 Dell’Agnello). Προπονητής: Marchionni. Διαθέσιμο: 36 Vitali; 2 Galeotafiore, 13 Germinio, 14 Raggio Garibaldi, 21 Garofalo, 26 Lucarelli, 27 Aramini, 28 Pompa.
Δικαστής: Francesco Carrione του Castellammare di Stabia. Βοηθοί: Luca Feraboli από τη Μπρέσια και Alessandro Maninetti από το Lovere. Τέταρτος αξιωματικός: Gino Garofalo από Torre del Greco.
Αμμωνίτες: Paolucci, Samele (Μ); Del Prete, Salvi (W); Απελάθηκε: 45. Αρένα (Μ).
Σημείωση: Ανάκτηση 1 ‘pt, 5’ st; γωνίες 4-1; πεδίο σε καλή κατάσταση · συννεφιά / βροχή; πράσινη στολή για το Monopoli, Rossoneri για το Foggia. Συνάντηση πίσω από κλειστές πόρτες.