Ο προπονητής της Union Saint-Gilloise παραδέχεται την «έκπληξη» για τη μεγάλη απόφαση της Ρέιντζερς και ισχυρίζεται πού θα χάσει την ισοπαλία

Ο Guillame Francois της Union Saint-Gilloise δείχνει απογοητευμένος όλη την ώρα απέναντι στη Rangers.

Αντίθετα, ο Γκέρετς θρηνούσε για τη ζημιά που έκανε στον εαυτό του τόσο στην ομάδα των πλέι οφ όσο και στη νίκη της ομάδας του με 2-0 εντός έδρας πριν από μια εβδομάδα. Αλλά ο Βέλγος φάνηκε να πιστεύει ότι η ομάδα του βρισκόταν στο λάθος άκρο μιας επανεξέτασης από τον ολοένα και πιο άτακτο Έλληνα διαιτητή Τάσο Σιδηρόπουλο και ο διαιτητής Τζέιμς Σαντς είχε ήδη κάνει κράτηση για κάτι που φαινόταν ως νόμιμη πρόκληση για τον Dante Vanzer όταν το σκορ ήταν 2-0. μόνο για να ακυρώσει την κάρτα μετά από συνεννόηση με τον βοηθό του. , Και εν μέσω διαμαρτυριών από τους γηπεδούχους παίκτες. Ερωτηθείς εάν αυτό το περιστατικό του προκάλεσε έκπληξη, ο Γκάρετ είπε: “Ναι, αυτό με εξέπληξε. Μόλις ο διαιτητής πάρει μια απόφαση, δεν μπορούμε να τον πάρουμε πίσω για να αποδεχτεί αυτήν την απόφαση, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.”

Τα προβλήματα που τον ενόχλησαν ήταν αυτά που προκάλεσε η άσκοπη παραχώρηση πέναλτι στα χέρια του αμυντικού Σέπι βαν ντερ Χέιντεν που έφερε το πρώτο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στη συνέχεια, για το καθοριστικό τρίτο, ο τερματοφύλακας Anthony Morris άφησε τη μπάλα να πέσει από πάνω του για να επιτρέψει στον Malik Tillman να σουτάρει τη μπάλα από κοντά.

«Χάσαμε την περασμένη εβδομάδα για εμάς γιατί ήταν μόνο 2-0 στον εντός έδρας αγώνα», είπε. “Νομίζω ότι εκείνη τη στιγμή παίξαμε καλύτερα και είχαμε ευκαιρίες να πετύχουμε το τρίτο γκολ. Έτσι ξέραμε όταν φτάσαμε στον αγώνα σε αυτό το υπέροχο γήπεδο με αυτό το υπέροχο κοινό ότι θα ήταν δύσκολο. Νομίζω ότι ήμασταν πολύ καλά οργανωμένοι , δεν δώσαμε ευκαιρίες.Όλα ήταν πολύ καλά και πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου χάσαμε ένα γκολ με ατομικό φάουλ.

READ  Ο Anthony Breslin λέει ότι είναι η αποστολή της ευρωπαϊκής επιστροφής που τρέφει τους Bohemians

“Το δεύτερο ημίχρονο ήταν το ίδιο σενάριο. Βγήκαμε καλά και το δεύτερο ημίχρονο δώσαμε περισσότερη αυτοπεποίθηση στον αντίπαλο και όταν βλέπεις το τρίτο γκολ υπήρχε πρόβλημα στην επικοινωνία με την άμυνα. Δεν εκπλαγήκαμε εδώ, αλλά τους δώσαμε μερικά γκολ σήμερα και αυτή είναι η διαφορά μεταξύ μας και μιας ομάδας όπως η Ρέιντζερς που έχει την εμπειρία».