Ο Ρονάλντο έκανε ιστορία με επτά νίκες για την Πορτογαλία – τη Γερμανία και την Ιταλία

Το ΦιλικόςΑυτό είναι σίγουρο. Αλλά μοιάζει περισσότερο με μια προπόνηση παρά ένα παιχνίδι. Επειδή στην προπόνηση, οι παίκτες του Φερνάντο Σάντος θα αισθανθούν περισσότερη πίεση. Κατά κάποιο τρόπο, το Πορτογαλία Τράβηξε με σκορ 7-0 ο Ανδόρα Στη Λισαβόνα.

Οι Ευρωπαίοι πρωταθλητές (που έπαιξαν καθ ‘όλη τη διάρκεια του τουρνουά) που είχαν τον Ruben Semato του Ολυμπιακού στην αρχική σειρά εξασφάλισαν τον αγαπημένο τίτλο της Καλημέρας, με τον Paulinho να “τερματίζει” δύο γκολ στην ομάδα του στο 28ο λεπτό μετά την πρόοδο με τον Point Pedro Neto στο 9ο λεπτό. Μια σημαντική βραδιά και για τους δύο ποδοσφαιριστές, σημείωσαν με τον Κώδικα Εφαρμογών στο εναρκτήριο παιχνίδι.

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, πήγε στο γήπεδο Κριστιάνο Ρονάλντο Στο 56ο λεπτό βοήθησε τον Ρενάτο Σάντσεζ με 3-0. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Paulinho προχώρησε 4-0 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Η παράσταση συνεχίστηκε για τους Ιβηρούς, επιστρέφοντας στο σκορ του Μπερνάρντο Σίλβα στο 76ο λεπτό.

Από τη στιγμή που ήταν στο γρασίδι, ο CR7 σχεδόν ποτέ δεν έβαλε το όνομά του στον πίνακα των αποτελεσμάτων. Στην πραγματικότητα, αυτός ο στόχος είναι ιστορικός επειδή κατατάχθηκε 746η σε εθνικό και συλλογικό επίπεδο Μπερνις Πούσκας Σε 4η θέση Στη λίστα Σκόρερ όλων των εποχών. Ταυτόχρονα, ο Ρονάλντο σκόραρε 102 γκολ με τον Κώδικα των Επιχειρήσεων, και έφτασε ακόμη πιο κοντά στο εθνικό ρεκόρ 109 γκολ που κατέχει η Ιρανική Ημέρα Αλί.

Στα 85 ‘σημείωσε το έκτο γκολ της Πορτογαλίας, το οποίο έφτασε στο 6-0 και στο 88’ ο Joao Felix 7-0 ήρθε στο τελικό “γράψιμο”.

READ  "Πόσος χρόνος έχει ο ΠΑΟΚ για τον Σολάκ;"

Νίκη νικώντας το Βέλγιο

Αν και αρχικά σημείωσε ξανά, το The Βέλγιο Το δεύτερο ημίχρονο ήταν απογοητευτικό και κέρδισε με ένα σκορ 2-1 ο Ελβετία. Οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» τους Βέλγους με ένα γκολ από τον Μεχμέτ στο 14ο λεπτό και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, στο 50ο λεπτό, ο Patsuvaki τερμάτισε τον αγώνα για τον Roberto Martinez. Και 20 λεπτά αργότερα, ο άσος του Crystal Palace, με τον δεύτερο προσωπικό του στόχο, οδήγησε στην ανατροπή των «κόκκινων δαιμόνων».

Κρατήστε ένα, η Γερμανία το αξίζει ακόμα

ο Γερμανία Ισχύει 1-0 του Τσεχική Δημοκρατία Λειψία και αν δεν ήταν τόσο ασήμαντο, θα μπορούσε να είχε σκοράρει περισσότερα από ένα γκολ. Οι “punchers” άνοιξαν το σκορ πολύ γρήγορα στο 13ο λεπτό με ένα στενό σχέδιο από τον Waltzmidt. Κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο και έχασαν αρκετές πιθανότητες να διπλασιάσουν τα γκολ τους, το πιο αξιοσημείωτο από τα οποία ήταν η τετράχρονη ήττα του Αμίρι από την Παβλένγκα στο 43ο.

Η ταινία “χαλάρωσε” στο δεύτερο ημίχρονο. Και οι δύο προπονητές πραγματοποίησαν μια σειρά αλλαγών, με αποτέλεσμα χαμηλότερες ταχύτητες. Η πιο σημαντική στιγμή για τους Γερμανούς ήταν το ισχυρό σουτ του Newhaus που κούνησε το σταυρό στα 77 ‘και το κεφάλι της Vintra στα 82 για σεξ, το οποίο ήταν εμπνευσμένο από την παγίδα. Έτσι, ήταν 1-0 έως ότου ήρθαν οι τρεις σφυρίχτρες του διαιτητή.

Εύκολο πλαίσιο για την Ιταλία

Επίδειξη δύναμης από Ιταλία, Που έπεσε με σκορ 4-0 ο Εσθονία Στην πόλη της Φλωρεντίας. Στο πρώτο ημίχρονο, η “Skradra Azura” φρόντισε να δείξει τη διάθεσή της, σημειώνοντας το πρώτο της γκολ με την εθνική ομάδα στο 14ο λεπτό με το καλύτερο γκολ του Gribo, και στο 28ο λεπτό ο Bernardecci το επιβράδυνε στο 2-0. Αυτό δεν τους εμπόδισε να σκοράρουν με πέναλτι, το οποίο τους έδωσε 3-0. Το τέταρτο γκολ των Ιταλών προήλθε από τη «λευκή μπάλα», αυτή τη φορά προχώρησε στο 4-0 με τον Αρζολίνι στο 86ο.

READ  Pierre Pavlo Pasolini: 45 χρόνια από τη δολοφονία του ιδεολόγου και ανυπάκουου καλλιτέχνη | Ιστορίες

Ένα στα μισά Πολωνία

ο Πολωνία Κέρδισε 2-0 ο Ουκρανία Στο Κορσό. Οι θεατές έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία να αναλάβουν το προβάδισμα στο 12ο λεπτό, αλλά ο Yarmolenko έχασε ένα πέναλτι. Λίγο πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, οι οικοδεσπότες άνοιξαν το σκορ με τη Biotech, η οποία εκμεταλλεύτηκε την εσφαλμένη έξοδο του Lunin για να πάρει το σωστό σημείο από τη μέση και 35 μέτρα και να προχωρήσει 1-0. Στο 63ο λεπτό, οι οικοδεσπότες διπλασίασαν τα γκολ τους με το Monter να σημειώνει ένα λεπτό στο παιχνίδι. Το 2-0 ήταν μέχρι τον τελικό.

Ο δεύτερος «καθαρισμός» της Δανίας

ο Δανία Ισχύει 2-0 του Σουηδία Στο Brandby, στο σκανδιναβικό ντέρμπι της νύχτας,]. Ο χορός ήταν καλύτερος για το μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και πήρε το προβάδισμα με τον Witt στο 61ο λεπτό καθώς μπήκε στο παιχνίδι νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο και σκόραρε από την επαφή. Στα 74 ‘, μετά από μια καλή συνεργασία, μια άλλη αλλαγή από τον Caspar Halmond σημείωσε το δεύτερο γκολ της ομάδας του, προχωρώντας στο τελικό 2-0 καθώς οι Σουηδοί είχαν δύο δοκάρια την περίοδο στο 78.

Μια ιστορική νίκη για τη Φινλανδία και … μια καταστροφή για τη Γαλλία στο Παρίσι (Δείτε εδώ για λεπτομέρειες)

Ηρεμία για τις Κάτω Χώρες και την Ισπανία στο Άμστερνταμ.

Ολλανδία Και Ισπανία Έμεινα 1-1 Εύρεση στόχων στην αρχή κάθε ημιχρόνου. Ακριβώς μιλώντας, μετά από μια καλή βοήθεια από τον Alvaro Morata, ο Sergio Canells άνοιξε το σκορ για το “Foria Rocha” στο 18ο λεπτό, ενώ οι Κάτω Χώρες μετέτρεψαν μία από τις αντεπιθέσεις τους σε γκολ στο 48ο λεπτό, με τον Un de Simon να περνάει από την περιοχή. Στην πραγματικότητα, ήταν το δεύτερο διαδοχικό γκολ από τον ενδιάμεσο μέσο της United “Greens” μετά το σκορ εναντίον της Ιταλίας.

READ  Ιός κορώνας: Ατελείωτη τραγωδία - 45 πεθαίνουν σε λίγες ώρες στην Ελλάδα - News Bomb - Νέα

Ωστόσο, ένα πολύ μεγάλο γεγονός 176η Συμμετοχή του Σέργιο Ράμος, Που πέρασε ως αλλαγή, κατατάσσοντας τον Gianluigi Buffon στη λίστα με τις περισσότερες εθνικές συμμετοχές στην ευρωπαϊκή περιοχή.