Τι είναι το κανάλι Bodo/Glimt εναντίον της Σέλτικ; Ζωντανή μετάδοση, τηλεοπτική μετάδοση και λεπτομέρειες έναρξης του αγώνα του Γιουρόπα Λιγκ

Η Σέλτικ ταξιδεύει στη Νορβηγία για να αντιμετωπίσει την Bodø/Glimt στο European Conference League καθώς έχει την αποστολή να επιστρέψει από την ήττα με 3-1 στον πρώτο αγώνα στη Γλασκώβη.

Η ήττα της περασμένης Πέμπτης ήταν απογοήτευση για την ομάδα του Ανζέ Ποστέκογλου, αλλά η εγχώρια φόρμα τους είναι απόδειξη ότι δεν μπορείς να τους αποκλείσεις σε αυτόν τον νοκ-άουτ γύρο του δεύτερου σκέλους.

Η Σέλτικ νίκησε 3-2 τη Νταντί σε μια συναρπαστική αναμέτρηση το Σαββατοκύριακο, καθώς ο Γιώργος Γιακομάκης σημείωσε το πρώτο του χατ-τρικ για την Parkhead FC.

Ο Έλληνας επιθετικός φτάνει στη φόρμα του έγκαιρα με τη Σέλτικ να βρίσκεται σε καλό δρόμο για ένα τέταρτο της φετινής σεζόν.

Όσο για τους Bodo/Glimt, θα θέλουν περισσότερα από τα ίδια με το σκορ του Parkhead και μπορεί να μην αποτελεί έκπληξη για όσους έχουν παρακολουθήσει στενά τους πρωταθλητές Νορβηγίας τα τελευταία χρόνια.

Τα νωρίς γκολ σε κάθε ημίχρονο από τους Runar Espejord και Amahl Pellegrino έβαλαν τους Bodo/Glimt επικεφαλής του πρώτου αγώνα με Σέλτικ Παραδέχτηκε την μπάλα μπροστά στη στρεβλή προσπάθεια του Ούγκο Φέτελσεν, μόλις δύο λεπτά αφότου ο Ντάιζεν Μάέντα σκόραρε το σωσίβιο στο 79ο λεπτό.

Το αποτέλεσμα δίνει στους Κέλτες ένα βουνό για να σκαρφαλώσουν καθώς κατευθύνονται προς τον Αρκτικό Κύκλο.

Εδώ είναι όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε.

ΓΛΑΣΚΟΒΗ, ΣΚΩΤΙΑ – 17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ: Το αστέρι της Celtic Tom Rojic (δεξιά) κέρδισε τις ελπίδες του Pellegrino του Bodo/Glimt κατά τη διάρκεια του πρώτου αγώνα του γύρου των 32 της UEFA League μεταξύ Celtic και Bodo/Glimt στο Celtic Park, στις 17 Φεβρουαρίου 2022, στη Γλασκόβη, . . (Φωτογραφία από τον Craig Foy / SNS Group)

Πότε και πού θα γίνει ο αγώνας;

Οι εργασίες ξεκινούν την Πέμπτη, 24 Φεβρουαρίου, με έναρξη στις 5.45 μ.μ.

READ  Ο Έλληνας κολυμβητής Κρίστο κερδίζει χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Σε ποιο κανάλι είναι;

Ο αγώνας θα προβληθεί ζωντανά στο BT Sport / ESPN. Η κάλυψη ξεκινά στις 5.15 μ.μ.

Θα υπάρχει ζωντανή μετάδοση;

Ναι, οι συνδρομητές μπορούν να παρακολουθήσουν τη ζωντανή μετάδοση μέσω του ιστότοπου BT Sport ή της εφαρμογής BT Sport.

Πού αλλού μπορώ να ακολουθήσω τη διαδικασία;

Μπορείτε να παρακολουθείτε όλη τη δράση εδώ στο dailyrecord.co.uk! Θα δημοσιεύσουμε ένα ζωντανό blog με όλα τα πριν τον αγώνα, τα νέα της ομάδας και κάθε χτύπημα της μπάλας μόλις ξεκινήσει ο αγώνας.

Μετά τον αγώνα, θα λάβουμε σχόλια προπονητών και παικτών, καθώς και αξιολογήσεις παικτών, σημεία συζήτησης και πολλά άλλα.