Φακοί, σταυροί και απολαύσεις. Αλλά πόσα λάθος βήματα. Αναφορές από τον αγώνα με τον Frosinone

Η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για το Lecce που είναι επίσης εναντίον του Frosinone είναι 2 έως 2. Είναι πολύ δύσκολο να αποκρυπτογραφήσετε ένα παιχνίδι για το Lecce που ξεκινά με τη σωστή στάση, αλλά όταν πηγαίνει κάτω, χάνει πάρα πολλά βήματα που περιπλέκουν τον ελιγμό. Ο Adjapong (συγγραφέας του φάουλ) εξαργυρώνει τον εαυτό του και παίζει ένα χτύπημα που πυροδοτεί τον Μάνκο στο δεύτερο ημίχρονο κλέβοντας την μπάλα από τον τερματοφύλακα του αντιπάλου. Παρά τις αντιξοότητες (και οι δύο κεντρικοί αμυντικοί), ο Λέτσε κρατάει μέχρι το 90 ‘, αλλά σε πλήρη ανάκαμψη μια άλλη εσφαλμένη ανάγνωση της άμυνας κοστίζει 2 πόντους. Όμως ο στόχος της Ciociaria είναι πιθανός οφσάιντ.

Γαβριήλ, 6.5: 15 λεπτά αναμονής, τότε ο Παρζύσεκ τον μετακινεί από έντεκα μέτρα. Από την άλλη πλευρά, ξεπερνά το σουτ του Salvi στο 25, αποφεύγοντας τη διπλή ισοπαλία. Αλλά το θαύμα δεν λειτουργεί μέχρι το 78: το να κρέμεται στην περιοχή από την κεφαλίδα του Maiello θα αποτελέσει αντικείμενο μελέτης φυσικής. Πολύ άσχημο, ωστόσο, στον τελικό: στον Νόβακοβιτς, μπορεί πραγματικά να κάνει λίγα.

Adjapong, 6+ : Είχε κάποια σωματικά προβλήματα κατά τη διάρκεια της εβδομάδας, αλλά ο αμυντικός της Μόντενα ανακάμπτει πλήρως και αναλαμβάνει τη σωστή λωρίδα του. Ξεκινήστε με τον πόνο για κάποιον που διασχίζει τα πόδια του με τον Parzyszek σε ένα τέταρτο της ώρας: ένα πέναλτι για τον Frosinone και ένα κίτρινο για αυτόν. Ανεβάζει την πλαγιά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου γελοιοποιώντας τους Ζαμπάνο και Μπάρντι και σκοράροντας το πρώτο του γκολ για τον Γιαλόροσο. Ο Joy τον βοηθάει να μεγαλώσει και στον τελικό διατηρεί την εταιρεία Meccariello και Zuta στην άμυνα τριών μελών, και αυτός είναι αυτός που κρατά τον Novakovic στο παιχνίδι με 2-2.

READ  Το Skyscanner έχει κατατάξει την Ελλάδα ως έναν από τους καλύτερους ταξιδιωτικούς προορισμούς για το 2021
Στόχος Adjaponga (ph. Pinto)

Lucioni, 6 ετών: ο αγώνας του διαρκεί λιγότερο από μία φορά λόγω προβλήματος στο γόνατο. 38 λεπτά στα οποία είναι μεταξύ των λίγων που δεν έχασε την υποστήριξη: τότε αισθάνεται κάτι στο γόνατό του, και ο Κορίνι ανταποκρίνεται περισσότερο ότι δεν κινδυνεύει να ζητήσει αλλαγή αμέσως.
από 38 ′ Meccariello, 6: Η επιστροφή και το πολυάσχολο πρόγραμμα του Dermaku, πρότεινε στην Corini να σώσει την Biagia. Ωστόσο, η έλλειψη δέσμευσης διαρκεί λιγότερο από 40 λεπτά, γιατί μετά τη ρωγμή του Lucioni, εναπόκειται σε αυτόν να ζευγαρώσει με τον Αλβανό συνάδελφό του. Κίτρινη κάρτα γι ‘αυτόν στην αρχή του σουτ.

Dermaku, 6.5: έξι μέρες μετά τα δάκρυα της Cosenza, επιστρέφει στο γήπεδο, ως εκκινητής, μαζί με τον Lucion. Συνολικά, μια καλή εμφάνιση για αυτόν που πρέπει να δώσει μια μεγάλη φωνή μετά την έξοδο του Lucioni και να αναλάβει τα ηνία του φόντου. Δεν χάνει το κλείσιμο, αλλά δεν είχε 90 ‘στα πόδια του: βγαίνει είκοσι λεπτά από το τέλος.
από 68 ‘Καλντερόνη, 5.5: μπαίνει στο πίσω μέρος του αγώνα για να προσπαθήσει να δώσει νέο οξυγόνο στη σωστή λωρίδα. Λοιπόν, στη φάση ώθησης, άσχημα, ωστόσο, στο να καλύψουμε το Zampano, με την ευκαιρία του τελικού ισοσταθμιστή στο Frosinone.

Ζούτα, 6: είχε το καθήκον να αφήσει πίσω του μια κακή απόδοση ενάντια στη Βενετία και μερικές φορές να πετύχει. Δεν είναι πάντα ακριβές στη φάση αλληλεπικάλυψης, όλα ταιριάζουν καλά. Στο δεύτερο ημίχρονο, με τις εμφανίσεις του Lucioni και του Dermacu, πρέπει να πάει στο κέντρο με μια άνευ προηγουμένου άμυνα τριών ανδρών.

Ταχτσίδης, 5.5: μερικές πάρα πολλές ανακρίβειες στη φάση υποστήριξης στο πρώτο μέρος του αγώνα. Τα Ελληνικά είναι πανταχού παρόντα, αλλά δεν είναι πάντα στην ώρα τους για την εγκατάσταση. Στον τελικό, πέφτει άσχημα μετά από αεροπορικό ατύχημα, αλλά τρίβει τα δόντια του και τελειώνει τον αγώνα. Σε πλήρη ανάκαμψη ζητά φάουλ για πέναλτι, αλλά αντ ‘αυτού παίρνει μια κίτρινη κάρτα για την προσομοίωση.

Μάτζερ, 6: με την παρουσία ενός αριθμητικά και φυσικά πιο όμορφου μέσου, και επίσης χάρη στη συμπερίληψη της Zuta, η Corini τον επιλέγει αντί του Henderson. Δεν είναι εξαιρετικός ληστής από τα χαρακτηριστικά του, αλλά όταν το κάνει, οι σύντροφοί του δεν τον βλέπουν πάντα. Πολλά ξύλα στο χωράφι έως ότου προσγειωθούν οι κράμπες.
από 69 ′ Listkowski, 6- : ένα άλλο τελευταίο μέρος του αγώνα για αυτόν που αναθεωρεί ένα καλό πόδι. Επαναφέρει την κατάσταση. Διορθώνει την προειδοποίηση για κακή είσοδο στο Tribuzzi.

Paganini, 6- : ένας πολύ ιδιαίτερος αγώνας για αυτόν που μεγάλωσε στη Frosinone και έγινε ένα από τα κορυφαία σκάφη. Πιθανώς για αυτόν τον λόγο ξεκινά πολύ καλά, με χαρακτήρα και εξαιρετική εισαγωγή. Στη συνέχεια, έχοντας συλλέξει το μειονέκτημα, πέφτει επίσης μαζί με τους άλλους συμπαίκτες του, ενώ αναζητά ακόμα έμπνευση. Δεν έρχεται. Βγαίνει λίγο πριν από την ώρα του παιχνιδιού.
από 54 ′ Henderson, 6: μπαίνει ταυτόχρονα με το Falco και η ιδέα της Corini είναι ξεκάθαρη: να επεκτείνει τα δίκτυα της Ciociare και να επικεντρωθεί στις εισαγωγές της Σκωτίας. Μια κίνηση που ανταμείβει επειδή ο Λέτσε βρίσκει ένα πλεονέκτημα και πολλά από τα έργα του πρέπει πραγματικά να εκτιμηθούν.

Mancosu, 6.5: εάν έχουμε επιβεβαιώσει πίσω από ένα ζευγάρι απεργών, ο αρχηγός, ακόμη και όταν παραδέχεται και μερικά λάθη, είναι πάντα ένα πλεόνασμα αυτού του Λέτσε. Στην πραγματικότητα, υπάρχουν πάρα πολλά λανθασμένα περάσματα για το σύμβολο ανθρώπου του Giallorossi, αλλά ακόμα και όταν δεν είναι ακριβής, καταφέρνει πάντα να είναι αποφασιστικός: στο πρώτο ημίχρονο, ο 1-1 του Adjapong γεννιέται από την πλαγιά του. στο δεύτερο ημίχρονο η επιθυμία του να πιστέψει σε αυτόν τον ανταμείβει με την ευκαιρία μιας «ληστείας» στον Bardi που αξίζει να ξεπεραστεί από το Salento. Στην τελευταία του ανάσα αγγίζει ακόμη και το 3-2 με το πόδι του στην καρδιά της περιοχής, αλλά αυτή τη φορά ο Μπαρντί είναι εκεί και πώς.

Στεπίνσκι, 5.5: ένας αγώνας απόλυτης ταλαιπωρίας για κάποιον που αγγίζει μερικές μπάλες. Είναι χρήσιμο με την κίνηση του χωρίς τη μπάλα, αλλά για αυτόν υπάρχει μικρή τιμωρία. Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, ο προπονητής τον κάλεσε να κάνει χώρο για την εκρηκτική του Falco.
από 53 ′ Falco, 6: μια άλλη είσοδος στο παιχνίδι σε εξέλιξη και ένας άλλος αγώνας χωρίζεται σε δύο μέρη. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο που ο Λέτσε τελείωσε να τον προσπεράσει στο γήπεδο μαζί του στο Frosinone, επίσης χάρη στο απρόβλεπτο του. Ωστόσο, αυτή τη φορά 3 πόντοι δεν φτάνουν.

Κωδικός, 5.5: όχι πολύ επικίνδυνο σήμερα, αλλά ακόμα πολύτιμο εκεί. Ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος προσπαθεί να είναι χρήσιμος, αλλά αποτυγχάνει να ξεπεράσει την κίτρινη-μπλε άμυνα.

Κορίνι, 5.5: η αλήθεια είναι ότι μπορεί να χαμογελάσει την προηγούμενη μέρα επειδή έχει σχεδόν ανακτήσει πλήρως την ομάδα. Η επιστροφή στην άμυνα, ωστόσο, δεν είναι σε πλήρη χωρητικότητα και το συνειδητοποιεί αυτό σε αυτά τα 94 λεπτά στα οποία πρέπει να εναλλάξει τόσο τον Lucioni όσο και τον Dermacu, ολοκληρώνοντας έναν άνευ προηγουμένου αμυντικό αγώνα τριών ατόμων. Η Λέτσε πλησιάζει καλά, αλλά το πρώτο ταξίδι του Φροσινόνε περνάει και από εκεί υπάρχουν πάρα πολλά λάθη στη φάση της εγκατάστασης. Το χάος και η επιπολαιότητα δεν βρίσκονται στο DNA της ομάδας του και γι ‘αυτό πρέπει να ακούγεται περισσότερο από το συνηθισμένο. Η κλήρωση δίνει επίσης αυτοπεποίθηση στις επιλογές του να επιστρέψει στο Φάλκο και να αναιρέσει τα πάντα. Όλα φαίνεται να πάνε καλά, αλλά στο τέλος είναι μια κοροϊδία: η άμυνα εξακολουθεί να είναι η πτέρνα του Αχιλλέα αυτού του Λέτσε που δέχεται, συνεπώς, τη δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία.