Φιλία: Olympiacos-Atromidos 2-5 – Ποδόσφαιρο – Σούπερ Λιγκ 1 – Atromidos – Olympiacos

Ο Ολυμπιακός, ο οποίος έχει παίξει σε πολλά διεθνή τουρνουά και έχει παίξει με πολλά παιδιά στα K19s, υπέστη σοβαρή ήττα 5-2 από τον Ατρόμιδο στην εγκατάσταση του Ρέντη.

Ο Atromidos άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Cristoou Lopoulos, ο οποίος είδε το θάνατο χωρίς εστίαση, στέλνοντας την μπάλα στο δίχτυ με ένα σουτ από τη μεσαία γραμμή. Μετά από δύο χαμένες ευκαιρίες με τον Pa, ο Peristeriots αντέδρασε στις 23, κάνοντας 0-2 με ένα σουτ από τον Enciou Lou.

Στο 38ο λεπτό, ο Έμπιλα πήρε μια ανάσα από το τέρμα, αλλά ο πυροβολισμός του έφτασε πολύ μακριά από το δοκάρι. Τέλος, η Valbona σκόραρε στο 41ο λεπτό με ένα πέναλτι από την Bruma. Στο επόμενο λεπτό, μετά από φάουλ στο Μόναχο, ο Τομάσεβιτς σκόραρε το τρίτο γκολ για τον Ατρόμηδο με κεφαλιά.

Στο 50ο λεπτό, ο Valpuna πήρε το σταυρό από τα δεξιά, το πέναλτι δεν σημειώθηκε στο ύψος της ποινής, αλλά το κεφάλι του ήταν λανθασμένο. Ο Πορτογάλος βρήκε τελικά έναν τρόπο να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα το ’58. Συγκεκριμένα, ο Σουδάν κέρδισε την ήττα στον ημικύκλιο της πλευράς του εχθρού, από όπου ο Πεπέ έστειλε την μπάλα με μια άμεση νίκη στο δεξί παράθυρο του σπιτιού.

Στο 74ο λεπτό, ο Atromidos πήγε για άλλη μια αντεπίθεση, η οποία έβγαλε τακτοποιημένα το κεφάλι του Cha Rabejo και στη συνέχεια ο Nicol’s δεν μπόρεσε να κυνηγήσει ένα σουτ από τον Mano-os. Το τελικό 2-5 γράφτηκε από την Janice το 86. Με κεφάλι. Ο Sundani έστειλε τη μπάλα στον σωστό σταυρό με καλή προσωπική ενέργεια και χώρο.

READ  Nations League: Η Κύπρος αντιστρέφει την πρώτη της νίκη

Ολυμπιακός (Point Martin): Cha (84 ‘Carrgris), Rabinia (58’ Andrutsos), Pa, Cristobilopoulos (71 ‘Nicolis), Solopas (45’ Kitsos), Embila (71 ‘Belitz), Pepe, Diego Silva, Bruma, Valbona ( 58 ‘Savos), Sundani.
Ατρόμητος (Tamir Kanadi): Theodorakis, Calvao, Harisis (46 ‘Gallo), Munit, Natchos (46’ Rabagio), Daviodis (46 ‘Economis), Strokis (80’ Janis), Tomasevic (80 ‘Athanasio), Enciou Lou (46’ 58 ‘Agattilou «Androdos), Matic (46» Trimmatis).

Απαίτηση: Όλες οι αναφορές στο επίσημο κανάλι SPOR FM στο YouTube